Вибір джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

Вибір джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

07.02.2024

Відключили електропостачання, комп'ютер вимкнувся – важлива інформація може бути втрачена назавжди. Мало хто з користувачів ПК не стикався з подібною проблемою. Незаплановане вимкнення електропостачання в мережі призводить до збою та втрати даних, але ще гірше, багато програм при цьому взагалі "злітають". Тому ДБЖ – один з тих пристроїв, які варто придбати разом з комп'ютерним обладнанням. Принцип роботи джерела безперебійного живлення (ДБЖ або UPS) полягає в тому, щоб забезпечити подачу електроенергії при відсутності живлення від основної мережі. Оскільки багато користувачів чітко стикалися з проблемою електропостачання, у цій статті я опишу, як підібрати якісний та надійний ДБЖ. Я розгляну основні параметри, на які варто звертати увагу під час покупки. Це дозволить вам отримати необхідну інформацію про те, який саме пристрій необхідний для дому, оскільки стрибок напруги або її зникнення завжди відбувається у самий потрібний момент, і ваша домашня техніка вимикається або починає працювати з перебоями. Якщо ви зможете підібрати ДБЖ з оптимальними робочими показниками, він забезпечить безпечну роботу як комп'ютерів, так і іншого домашнього електротехнічного обладнання.


Типи джерел безперебійного живлення

Для визначення того, як вибрати ДБЖ, розглянемо їх за видами. Те, який саме вид буде актуальний для ваших завдань, залежить від характеру проблем з електропостачанням. Важливо враховувати, які перебої в електропостачанні можливі: Електроенергія у стаціонарній мережі рідко втрачається. У таких ситуаціях можна придбати резервне ДБЖ. Представники цього типу є найекономічнішим варіантом для покупки. Підключення працює від основної мережі, при цьому заряджаючи батарею. У випадку відпадіння напруги або відключення, живлення подається від акумулятора. Час перемикання становить приблизно 15 мс, цього іноді не вистачає для збереження інформації.

Плюси:
Низька ціна;
Мінімальне споживання енергії;
Безшумна робота;
Не потребує використання додаткових драйверів чи програмного забезпечення.

Мінуси:
Не функціонує як стабілізатор;
При низькій якості подачі напруги не впорається;
При частому перемиканні акумулятор не встигає зарядитися повністю, що призводить до зношування обладнання.

ДБЖ


Часті вимкнення в мережі та постійні перепади напруги.

Для приватного будинку, де не рідко відбуваються стрибки напруги, несподівані відключення тощо, рекомендується придбати літійно-інтерактивний безперебійник. У цього пристрою є акумулятор та вбудований стабілізатор напруги. За вартістю він значно дорожчий за резервний, однак відмінно справляється із своєю задачею. На практиці його використовують не тільки для домашніх комп'ютерів, а й для серверів. Це досить складний пристрій, в наявності якого є автотрансформатор. З його допомогою компенсуються перепади напруги за рахунок своєї обмотки.

Плюси:
Швидке перемикання на акумулятор;
Плавний перехід в автономний режим;
Справляється з перепадами від 160 В до 290 В;
Забезпечує безперебійне живлення загородного будинку.

Мінуси:
Висока вартість;
Є джерела додаткових втрат електроенергії (автотрансформатор, комутаційні реле).


Регулярні проблеми з електропостачанням та вольтажем.

Для приміщення з постійним і неперервним перепадом напруги рекомендується придбати ДБЖ з подвійним перетворенням. Принцип роботи цього пристрою включає в себе подвійне отримання електроенергії від основного джерела живлення та від батареї. У нього немає перемикача, він плавно переходить від основного джерела живлення до додаткового.

Плюси:
Відмінний захист від навантажень та висока стабільність;
Відсутність перебоїв.

Мінуси:
Занадто висока ціна;
Не є рентабельним для домашніх умов.

ДБЖ


ДБЖ

Потужність – це показник, який також визначає тривалість роботи.

Щоб визначити, який безперебійник вибрати, необхідно визначити потрібну потужність. Для правильного розрахунку слід обирати ДБЖ, потужність якого на 30% більше, ніж підключене обладнання. Потужність ДБЖ на виході зазвичай визначається в ВА (вольт-ампер), а потужність стаціонарного комп'ютера в Вт. Тому розділимо ДБЖ на деякі групи:
Потужність до 1000 Вт можна використовувати для стаціонарних комп'ютерів;
Потужність від 1000 до 5000 Ватт – підключають сервер та локальні мережі;
Найбільші потужності (понад 5000 Вт) – для великої кількості обладнання, серверів, будинків.
Час роботи пристрою в автономному режимі зумовлений потужністю ДБЖ. Середній час автономної роботи становить приблизно 5 хвилин, що вповні достатньо для правильного відключення комп'ютера чи інших пристроїв. При правильно підібраній потужності з запасом – час роботи буде приблизно 15 хвилин.


При виборі ДБЖ важливо звертати увагу на наступні аспекти:

Важливість безперебійної роботи обладнання: Визначте, наскільки важливо для вас, щоб обладнання безперервно працювало під час перепаду напруги. Деяке обладнання, таке як сканери чи принтери, може працювати з перебоями, але для захисту важливих даних від таких ситуацій рекомендується використовувати ДБЖ з автономністю.

Мережевий фільтр для додаткових пристроїв: Якщо ви хочете захистити додаткове обладнання (наприклад, сканер, принтер тощо), яке може відключатися без втрати важливих даних, розгляньте можливість придбання сетевого фільтра. Проте важливо пам'ятати, що при різкому відключенні електропостачання ви не зможете відновити роботу пристроїв, що були у роботі під час відключення.

Аналіз проблем електропостачання в домі: Ретельно оцініть проблеми, які можуть виникати з електропостачанням в вашому будинку. Приділіть увагу частоті стрибків напруги, мерехтінню лампочок та можливим внезапним відключенням. Якщо у вас потужна ігрова система чи інше важливе обладнання, необхідно обрати якісний та вартісний ДБЖ.

Програмне забезпечення для дорогих моделей: Якщо ви обираєте дорогий ДБЖ, рекомендується вибирати моделі з відповідним програмним забезпеченням. У програмному забезпеченні відображаються всі параметри електромережі, а у разі тривалого відключення воно зберігає всю інформацію в відкритих програмах.

Розетки та захист для інших пристроїв: Якщо ви плануєте підключити до ДБЖ не тільки комп'ютер, а й інші пристрої, переконайтеся, що в комплекті є розетки для захисту від перепадів напруги. Якщо використовуєте модем або факс, перевірте, чи ДБЖ захищає лінію телефонного зв'язку.


Місце розташування джерела безперебійного живлення

Безперебійний джерело живлення для дому є невід'ємною необхідністю, оскільки в ньому розміщене дорогоцінне обладнання, яке потребує постійного захисту від перепадів напруги (газовий котел, система відеоспостереження і т.д.). Однак при покупці важливо розглянути, де саме ви плануєте його встановлювати. Джерело живлення видає досить розчаровуючий шум, тому йому варто виділити місце, де його не буде чути.
Важливо пам'ятати, що джерело безперебійного живлення потребує ефективного охолодження та добре провітрюваного приміщення. Якщо йдеться про квартиру, рекомендується вибрати безшумний безперебійник та заздалегідь обдумати його розташування.

ДБЖ


Поради та рекомендації – що ще важливо при виборі

Важливість інтерфейсу.
Обирайте ДБЖ з зручним інтерфейсом. Існують моделі, що надають голосові повідомлення при переході в автономний режим. Також наявні світлодіодні індикатори, які інформують про проблеми в мережі або необхідність заміни акумулятора. Сучасні дисплеї відображають всі параметри роботи ДБЖ.

Заміна батареї.
При виборі ДБЖ слід враховувати можливість заміни акумулятора. Зазвичай батареї UPS працюють протягом 3-5 років, після чого вони зношуються. Наявність вийнятної батареї в ДБЖ дозволяє економити кошти на придбання нового обладнання. При цьому в деяких моделях заміну батареї можна виконати самостійно.

Стабільний виробник.
Обирайте ДБЖ тільки від перевірених постачальників. Вони постачають обладнання з усіма сертифікатами якості та гарантують безперебійну роботу. Дуже зручно, коли можна здати непрацюючий пристрій на сервіс, де усі поломки будуть усунені за гарантійними зобов'язаннями. Також ви будете впевнені в стабільній роботі джерела безперебійного живлення, а в разі виникнення питань завжди можна звернутися за допомогою. Саме тому купуючи ДБЖ в інтернет магазині Royko.com.ua ви можете бути впевненні в якості товарів які придбаєте.

Запам'ятайте, що навіть найдорожче обладнання з розкішною системою вимагає постійного обслуговування. Навіть якщо ви заощадите на ціні від неперевірених постачальників, ви все одно будите платити за сервісне обслуговування в іншому місці.


Придбайте сучасний ДБЖ Volt Polska SINUS PRO 800E/1000 E/1500 E/2000E/2200E , ДБЖ Kemot PROsinus-500/800/2000/2200 в інтернет магазині Royko.com.ua